TAI CHI CHUAN

CO TO JEST TAI CHI CHUAN?
Tai chi chuan jest systemem ćwiczeń przy wykonywaniu których pracujemy z własnym ciałem i umysłem. W zależności od czasu poświęconego treningowi i od zaangażowania, może być skuteczną formą rehabilitacji, efektywną sztuką samoobrony, sposobem na rozwijanie i wspomaganie własnego zdrowia.

DLA KOGO JEST TAI CHI CHUAN?
Tai chi chuan jest dla wszystkich. Przy treningu nie ma ograniczeń wiekowych, sprawnościowych czy zdrowotnych. Stresujący tryb życia w dzisiejszych czasach powoduje przeciążenie naszego organizmu, jego nieprawidłowe działanie, a w efekcie np. bóle kręgosłupa, barków, stawów itd. Dla wszystkich, którzy borykają się z tego typu problemami i chcą pozostać zdrowymi, tai chi chuan może być pomocny.
Tai chi chuan jest również dla tych, którzy są zainteresowani poznaniem skutecznej samoobrony. Uczymy się pojedynczych technik, łączonych następnie w formy, których praktyka pozwala na zwiększenie naszej wrażliwości na ruch przeciwnika, na rozwinięcie skutecznej oceny zagrożenia i na użycie odpowiedniej techniki obronnej.

JAK ĆWICZYMY?
W naszym centrum Tai chi chuan nauczane jest sposobem tradycyjnym. Uczeń przez obserwację ruchu nauczyciela, poprzez jego wyjaśnienia poznaje techniki i zasady pracy z tai chi. Ćwiczenia są wykonywane w wolnym tempie, co pozwala np. uniknąć przeciążenia stawów.

NASZ INSTRUKTOR
Maciej Kokot – uczeń Tomasza Nowakowskiego pedagog, tłumacz i instruktor tai chi chuan, chińskimi sztukami walki interesuje się od ponad dwudziestu lat. Większość z tego czasu poświęcił na poznawanie tai chi chuan chociaż zajmował się również innymi systemami pochodzącymi z Chin np. Chow Gar, Tang Lang.
„ Tai chi chuan jest dla mnie sztuką, której głębię poznaje się przez codzienną pracę nad doskonaleniem zasad i zagadnień technicznych stylu. Tylko w ten sposób można czerpać z ogromnych możliwości, które daje nam ten system” – zaznacza nasz instruktor.

 

Czytaj więcej na  www.taichiczestochowa.pl